![]()
Add to cart |
| Mfr | Sanyo |
| Series | - |
| Product Status | Obsolete |
| Function | Volume Control |
| Applications | Automotive Audio |
| Number of Channels | 6 |
| Interface | Logic |
| Voltage - Supply | 7V ~ 9V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Specifications | 80dB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 44-BQFP |
| Supplier Device Package | 44-QIPM (10x10) |
| Lifecycle Status | LAST SHIPMENTS (Last Updated: 1 week ago) |
| Number of Pins | 44 |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Published | 2007 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Voltage - Supply | 7V~9V |
| Base Part Number | LV3311 |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Package | Bulk |