![]()
Add to cart |
| Mount | Through Hole |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 7-SSIP, 6 Leads, Exposed Pad, Formed Leads |
| Operating Temperature | -40°C~150°C TJ |
| Packaging | Tube |
| Series | LYTSwitch™-4 |
| Published | 2013 |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| ECCN Code | EAR99 |
| Power (Watts) | 25W |
| Max Power Dissipation | 25W |
| Frequency | 140kHz |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Supply Voltage | 132V |
| Topology | Flyback, Step-Down (Buck), Step-Up (Boost) |
| Interface IC Type | LED DISPLAY DRIVER |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Duty Cycle | 99.9% |
| Output Isolation | Isolated |
| Voltage - Breakdown | 725V |
| Height | 2.06mm |
| Length | 10.24mm |
| Width | 8.25mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | RoHS Compliant |