M62457AFP#TF0G OverviewThe product comes in a case with the letter Bulk. It has 1 channels. Audio Signal Processor functions are included in this part for your reference. Devices can be applied in Consumer Audio directions. Votage is provided within 4.5V~6.5V.
M62457AFP#TF0G FeaturesM62457AFP#TF0G ApplicationsThere are a lot of Rochester Electronics, LLC
M62457AFP#TF0G Audio Special Purpose applications.
Portable electronics
Consumer electronics
AV/DVD Receiver, AV Amplifier
Car or Mobile Audio System
Digital Television
Musical Instruments
Recording Systems
High-End Audio/Sound Card for PC
Replacement of DIR1703
Other Applications Requiring S/PDIF Receiver
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Applications | Consumer Audio |
| Voltage - Supply | 4.5V~6.5V |
| Function | Audio Signal Processor |
| Number of Channels | 1 |
| RoHS Status | Non-RoHS Compliant |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 2-SMD, No Lead |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 435F |
| Mfr | CTS-Frequency Controls |
| Product Status | Active |
| Height - Seated (Max) | 0.043 (1.10mm) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Series | 435 |
| Size / Dimension | 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm) |
| Type | MHz Crystal |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 6.5V |
| Frequency | 28.63636 MHz |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 40 Ohms |
| Interface | - |
| Load Capacitance | 18pF |
| Operating Mode | Fundamental |
| Frequency Tolerance | ±10ppm |
| Specifications | - |
| Ratings | - |