![]()
Add to cart |
| Mfr | Renesas Electronics Corporation |
| Series | - |
| Product Status | Obsolete |
| Function | Audio Signal Processor |
| Applications | Consumer Audio |
| Number of Channels | 2 |
| Interface | - |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | - |
| Specifications | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 36-SOP (0.330", 8.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 36-SSOP |
| Package / Case | 36-SOP (0.330, 8.40mm Width) |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| RoHS Status | Non-RoHS Compliant |