MAX14950CTO+T OverviewSeveral packaging options are available for convenient transportation, including 42-WFQFN Exposed Pad.Adaptable universalism in a single mout.Here's a typical Buffer, ReDriver.The op amp buffer is powered by 3V ~ 3.6V voltage.For the output quality to be maintained, 4 channels work together.The system facilitates the input of -.To avoid malfunctions, you should set the operating temperature to 0°C ~ 70°C.Among its applications are PCIe.This program outputs in -.328mA op amp buffers, they are.This is a - splitter.
MAX14950CTO+T Features4 channels.
Mainly used in PCIe.
MAX14950CTO+T ApplicationsThere are a lot of Analog Devices
MAX14950CTO+T Signal Buffers, Repeaters, Splitters applications.
Backplane Interconnect
Clock Distribution
Protection Switching
Loopback
Clock Distribution
Servers
Industrial PCs
Test Equipment
Desktop Computers
Laptop Computers (for External Video Cards)
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 42-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 42-TQFN (3.5x9) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | MAX14950 |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Series | - |
| Type | Buffer, ReDriver |
| Applications | PCIe |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Output | - |
| Number of Channels | 4 |
| Current - Supply | 328mA |
| Input | - |
| Data Rate (Max) | - |
| Delay Time | 160ps |
| Signal Conditioning | Input Equalization, Output De-Emphasis |