THCX222R10 OverviewPackaged in 30-WFQFN Exposed Pad for power buffer easy transportation.Easily adaptable Surface Mount universal mouthpiece.As for types, this is your typical Buffer, ReDriver.The op amp buffer works at 3V ~ 3.6V voltage.As a result, 2 channels collaborate to maintain output quality.CML input can be accommodated.To avoid malfunctioning, the operating temperature should be set to -40°C ~ 85°C.Operational amplifier buffers like this are designed to target applications like USB and others.Output is expressed in CML.As the name suggests, they are a 84mA op amp buffers.Splitter - is from the splitter.
THCX222R10 Features2 channels.
Mainly used in USB.
THCX222R10 ApplicationsThere are a lot of THine
THCX222R10 Signal Buffers, Repeaters, Splitters applications.
Protection Switching
Loopback
Clock Distribution
Servers
Industrial PCs
Test Equipment
Desktop Computers
Laptop Computers (for External Video Cards)
Communications Switchers
Storage Area Networks
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 30-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 30-QFN (2.5x4.5) |
| Package | Tray |
| Mfr | THine Solutions, Inc. |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Series | - |
| Type | Buffer, ReDriver |
| Applications | USB |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Output | CML |
| Number of Channels | 2 |
| Current - Supply | 84mA |
| Input | CML |
| Data Rate (Max) | 10Gbps |
| Delay Time | 150ps |
| Capacitance - Input | 1.1 pF |
| Signal Conditioning | Input Equalization |
| Factory Lead Time | 10 Weeks |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Voltage - Supply | 3V~3.6V |
| Capacitance - Input | 1.1pF |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |