![]()
Add to cart |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Product Status | Obsolete |
| Function | Audio / Video Switch |
| Applications | Consumer Audio |
| Number of Channels | 2 |
| Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Specifications | 65dB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 48-TQFN (7x7) |
| Number of Pins | 48 |
| Operating Temperature | 0°C~70°C TA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Published | 2007 |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Voltage - Supply | 4.75V~5.25V |
| Base Part Number | MAX4397 |
| Interface | I2C |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |