![]()
Add to cart |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Product Status | Obsolete |
| Function | Audio Transmitter |
| Applications | Digital Audio Interfacing |
| Number of Channels | 1 |
| Interface | Serial |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Specifications | 96kHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 24-SO |
| Mount | Surface Mount |
| Package / Case | 24-SOIC (0.295, 7.50mm Width) |
| Number of Pins | 24 |
| Operating Temperature | 0°C~70°C TA |
| Packaging | Tube |
| JESD-609 Code | e4 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 24 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Terminal Finish | Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) |
| Voltage - Supply | 3V~3.6V |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | GULL WING |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Base Part Number | STA020 |
| Output Voltage | 3.6V |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |
| Differential Output | YES |
| Input Characteristics | STANDARD |
| Driver Number of Bits | 1 |
| Height Seated (Max) | 2.65mm |
| Width | 7.5mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |