MAX4817ETE+ OverviewIt appears that the device has only {0} channels available to it.
MAX4817ETE+ FeaturesMAX4817ETE+ ApplicationsThere are a lot of Analog Devices
MAX4817ETE+ Special Purpose Analog Switches applications.
Food & beverage
Linear measurement
Material handling
Metal forming & fabrication
Mobile equipement
Motor feedback
Packaging
Printing
Registration mark timing
Spooling or level wind
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-WQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 16-TQFN (5x5) |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MAX4817 |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Product Status | Obsolete |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Series | - |
| Applications | Telecommunications |
| Number of Channels | 4 |
| -3db Bandwidth | 550MHz |
| On-State Resistance (Max) | 5Ohm |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 1:1 |
| Switch Circuit | SPST |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 6V ~ 11V |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±3.3V ~ 5V |
| Features | T1/E1 |