MAX9281GTM/V+T OverviewCase Tape & Reel (TR) is delivered.Case 48-WFQFN Exposed Pad is used.It's best to mount Surface Mount.This device will vary its temperature range based on -40°C~105°C TA's temperature range.1.7V~1.9V volts are output on the chip.The user can enter input through LVDS forms.ICs with CML output types are recognized.30 inputs are needed.There is an option for the device to maintain 1 outputs.A part's related parts can be found based on its MAX9281 family.48 terminations are totaled.
MAX9281GTM/V+T FeaturesAvailable in 48-WFQFN Exposed Pad Package / Case
Operating Temperature at the range of -40°C~105°C TA
MAX9281GTM/V+T ApplicationsThere are a lot of Maxim Integrated
MAX9281GTM/V+T serializers and deserializers applications.
Industrial Control Indicator
Relay Driver
Digital Clock, Thermometer, Counter, Voltmeter
Instrumentation Readouts
Instrumentation
Test Equipment
Hand Held Instruments
Bargraph Dlsplays
Numerlc and Non-Numerlc Panel Dlsplays
High and Low Temperature Envlronment s where LCD
| Factory Lead Time | 9 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-WFQFN Exposed Pad |
| Surface Mount | YES |
| Operating Temperature | -40°C~105°C TA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Published | 2015 |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 48 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Voltage - Supply | 1.7V~1.9V |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | NO LEAD |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Base Part Number | MAX9281 |
| JESD-30 Code | S-PQCC-N48 |
| Function | Serializer |
| Number of Outputs | 1 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Output Type | CML |
| Input Type | LVDS |
| Data Rate | 3.12Gbps |
| Number of Inputs | 30 |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |