PCK210BD,151 OverviewIt is available in the case 32-LQFP for this cut smart buffer. It is available in the case Tray. There is a maximum value of 1.5GHz for normal operation. Consequently, it will be mounted by Surface Mount. There is a classification of Fanout Buffer (Distribution) for this electronic part. The temperature should be set to -40°C~85°C to ensure reliable performance. This circuit clock should be able to operate on a power supply of 2.25V~3.8V volts. There is an output of PECL. There is a family of objects known as the PCK210.
PCK210BD,151 FeaturesThe operating temperature of -40°C~85°C degrees
PCK210BD,151 ApplicationsThere are a lot of NXP USA Inc.
PCK210BD,151 Clock Buffers & Drivers applications.
High performance communication system
Data center
Cloud computing
Network
High speed industry
High-end consumer electronics
Data communication
Telecommunications
Computing
Medical imaging
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-LQFP |
| Supplier Device Package | 32-LQFP (7x7) |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tray |
| Published | 2004 |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Voltage - Supply | 2.25V~3.8V |
| Base Part Number | PCK210 |
| Output | PECL |
| Number of Circuits | 2 |
| Frequency (Max) | 1.5GHz |
| Input | ECL, PECL |
| Ratio - Input:Output | 1:5 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |