PI3DBS12412AZHEX OverviewIt is a chip with {0} terminations.
PI3DBS12412AZHEX FeaturesPI3DBS12412AZHEX ApplicationsThere are a lot of Diodes Incorporated
PI3DBS12412AZHEX Special Purpose Analog Switches applications.
Filling
Food & beverage
Linear measurement
Material handling
Metal forming & fabrication
Mobile equipement
Motor feedback
Packaging
Printing
Registration mark timing
| Factory Lead Time | 23 Weeks |
| Contact Plating | Gold |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 40-WFQFN Exposed Pad |
| Number of Pins | 42 |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Feature | Bi-Directional |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 42 |
| Applications | Thunderbolt |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | NO LEAD |
| Number of Functions | 4 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |
| Number of Channels | 2 |
| Analog IC - Other Type | DIFFERENTIAL MULTIPLEXER |
| Data Rate | 12 Gbps |
| -3db Bandwidth | 11.3GHz |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Off-state Isolation-Nom | 17 dB |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Lead Free |