PI6C2410LE OverviewLocated in the Tube package, it can be accessed. 24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) comes with the case. The mounting type to use is Surface Mount. As of right 1w, the device has 1. There is a maximum frequency for normaloperation of 133MHz. Clock program is possible to adjust the operating temperature range of -40°C~85°C. There is a possibility of the component supplying a voltage of 3V~3.6V. Component PCI Express (PCIe) serves the main purpose. In this case, TTL is meant to be the output. You will be able to search for information based on PI6C2410. 24-TSSOP is used as a device package supplier by the company.
PI6C2410LE FeaturesMounting Type: Surface Mount
Include 1 Circuits
run the output at th range of TTL
PI6C2410LE ApplicationsThere are a lot of Diodes Incorporated
PI6C2410LE application specific timer applications.
PCI Express 2.0/3.0
Broadcast video/audio timing
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 24-TSSOP |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Voltage - Supply | 3V~3.6V |
| Base Part Number | PI6C2410 |
| Output | TTL |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 133MHz |
| Input | TTL |
| Ratio - Input:Output | 1:4 |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Main Purpose | PCI Express (PCIe) |