PI6C4921506LIE OverviewThe clock divider is available in 24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) case. There is a Tube package attached to it. It is normal to operate with a value of 1.5GHz. A total of 24 terminations are present. Supply voltages of 2.5V enable high efficiency. As you can see, it is mounted by Surface Mount. An electronic component classified as Fanout Buffer (Distribution) is categorized as such. Set the temperature to -40°C~85°C for reliable performance. The clock switch should be able to be powered by a 2.375V~3.465V V source. This item is positioned in the way of Surface Mount. There is an output of LVDS. This object belongs to the PI6C4921506 family. There is an electronic gadget called PI6 in this family. There is 2.625V maximum supply voltage (Vsup). The supply voltage (Vsup) should be maintained above 2.375V in order for the clock divider to operate normally. A 2.5/3.3V volt supply powers it. As a result of using this gadget, you will also be able to obtain ALSO OPERATES AT 3.3 V SUPPLY.
PI6C4921506LIE Features24 terminations
The operating temperature of -40°C~85°C degrees
PI6C4921506LIE ApplicationsThere are a lot of Diodes Incorporated
PI6C4921506LIE Clock Buffers & Drivers applications.
Machine made
Clock signal duplication
Clock signal format conversion
Clock signal level shifting
High performance communication system
Data center
Cloud computing
Network
High speed industry
High-end consumer electronics
| Factory Lead Time | 20 Weeks |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tube |
| Published | 2015 |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 24 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Additional Feature | ALSO OPERATES AT 3.3 V SUPPLY |
| Voltage - Supply | 2.375V~3.465V |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | GULL WING |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 2.5V |
| Terminal Pitch | 0.65mm |
| Base Part Number | PI6C4921506 |
| Output | LVDS |
| JESD-30 Code | R-PDSO-G24 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 2.625V |
| Power Supplies | 2.5/3.3V |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 2.375V |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 1.5GHz |
| Family | PI6 |
| Input | LVCMOS, LVTTL |
| Ratio - Input:Output | 1:6 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Same Edge Skew-Max (tskwd) | 0.055 ns |
| Length | 7.8mm |
| Width | 4.4mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Lead Free |