PI6C49CB04CQ3WEX OverviewIt is package in 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) case. It is packaged as a Tape & Reel (TR). In normal operation, 200MHz is the maximum value. The mount is made up of Surface Mount. Electronic components classified as Fanout Buffer (Distribution) fall into this category. Setting the temperature to -40°C~85°C TA ensures reliable performance. 1.425V~3.6V V power should work with it. There are several electronic components in the Automotive, AEC-Q100 series.
PI6C49CB04CQ3WEX FeaturesThe operating temperature of -40°C~85°C TA degrees
PI6C49CB04CQ3WEX ApplicationsThere are a lot of Diodes Incorporated
PI6C49CB04CQ3WEX Clock Buffers & Drivers applications.
Furniture
Machine made
Clock signal duplication
Clock signal format conversion
Clock signal level shifting
High performance communication system
Data center
Cloud computing
Network
High speed industry
| Factory Lead Time | 20 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Voltage - Supply | 1.425V~3.6V |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 200MHz |
| Input | 3-State |
| Ratio - Input:Output | 1:4 |
| Differential - Input:Output | No/No |