PI6C5912006ZHIEX Overview32-WFQFN Exposed Pad case is available for the cut smart buffer. In case Tape & Reel (TR), the cut smart buffer is available. Normal operation has a maximum value of 2GHz. If this is the case, it will be mounted as Surface Mount. This electronic part is classified as Fanout Buffer (Distribution). If you wish to ensure reliable performance, you should set the temperature to -40°C~85°C TA. In general, it should be able to work with a power source of 2.375V~3.465V volts. Buffer IC is LVPECL that is output.
PI6C5912006ZHIEX FeaturesThe operating temperature of -40°C~85°C TA degrees
PI6C5912006ZHIEX ApplicationsThere are a lot of Diodes Incorporated
PI6C5912006ZHIEX Clock Buffers & Drivers applications.
Clock signal level shifting
High performance communication system
Data center
Cloud computing
Network
High speed industry
High-end consumer electronics
Data communication
Telecommunications
Computing
| Factory Lead Time | 13 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Voltage - Supply | 2.375V~3.465V |
| Output | LVPECL |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 2GHz |
| Input | Differential or Single-Ended |
| Ratio - Input:Output | 2:6 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| RoHS Status | RoHS Compliant |