PI6CB33801ZLIEX OverviewThe clock divider is packaged in a 48-VFQFN Exposed Pad case. The package is in the form of a Tape & Reel (TR). As a rule, the maximum value for normal operation is 133.33MHz. The circuit clock is mounted on Surface Mount. The electrical component has a classification of Fanout Buffer (Distribution). When the temperature is set to -40°C~85°C TA, reliable performance is ensured. Any power source will work, as long as it has 3.135V~3.465VV.
PI6CB33801ZLIEX FeaturesThe operating temperature of -40°C~85°C TA degrees
PI6CB33801ZLIEX ApplicationsThere are a lot of Diodes Incorporated
PI6CB33801ZLIEX Clock Buffers & Drivers applications.
Aviation
Medical instruments
Furniture
Machine made
Clock signal duplication
Clock signal format conversion
Clock signal level shifting
High performance communication system
Data center
Cloud computing
| Factory Lead Time | 25 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Voltage - Supply | 3.135V~3.465V |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 133.33MHz |
| Input | HCSL |
| Ratio - Input:Output | 1:8 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |