PI6LC48H02-01LIEX OverviewYou can find it in the package Tape & Reel (TR). A 16-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)-serial number is attached to the packaging of this product, which is packaged in a case. There is a recommended mounting type of Surface Mount. CLOCK GENERATOR, PROCESSOR SPECIFIC uPs, uCs, and peripheral ICs are present in this device. A device with 1 has been detected. normaloperation is restricted to 200MHz frequency. -40°C~85°C TA can operate at a variety of temperatures. The component can provide a voltage of 3V~3.6V. In this component, Ethernet, PCI Express (PCIe) is the primary function. The output is set to HCSL, LVDS.
PI6LC48H02-01LIEX FeaturesMounting Type: Surface Mount
uPs/uCs/Peripheral ICs Type of CLOCK GENERATOR, PROCESSOR SPECIFIC
Include 1 Circuits
run the output at th range of HCSL, LVDS
PI6LC48H02-01LIEX ApplicationsThere are a lot of Diodes Incorporated
PI6LC48H02-01LIEX application specific timer applications.
Broadcast video/audio timing
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
Small Cells, Mobile Backhaul/Fronthaul
| Factory Lead Time | 23 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| ECCN Code | EAR99 |
| Voltage - Supply | 3V~3.6V |
| Output | HCSL, LVDS |
| Number of Circuits | 1 |
| uPs/uCs/Peripheral ICs Type | CLOCK GENERATOR, PROCESSOR SPECIFIC |
| Frequency (Max) | 200MHz |
| Input | Clock, Crystal |
| Ratio - Input:Output | 1:2 |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Main Purpose | Ethernet, PCI Express (PCIe) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |