PI6ULS5V9517AUEX OverviewSeveral packaging options are available for convenient transportation, including 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width).Package number Tape & Reel (TR) is ready for power buffer.Adaptable universalism in a single mout.Here's a typical Buffer, ReDriver.The op amp buffer is powered by 0.8V~5.5V voltage.For the output quality to be maintained, 1 channels work together.The system facilitates the input of 2-Wire Bus.Among its applications are I2C.Using "6ULS5V9517" will give you more solutions for your unique needs.It has 8 terminals.The peak reflow temperature of the material is NOT SPECIFIED.This program outputs in 2-Wire Bus.500μA is the voltage that this power buffer operates on.Power supplies of type 2.5/5V are sufficient to run the repeters.
PI6ULS5V9517AUEX Features1 channels.
Mainly used in I2C.
PI6ULS5V9517AUEX ApplicationsThere are a lot of Diodes Incorporated
PI6ULS5V9517AUEX Signal Buffers, Repeaters, Splitters applications.
Backplane Interconnect
Clock Distribution
Protection Switching
Loopback
Clock Distribution
Servers
Industrial PCs
Test Equipment
Desktop Computers
Laptop Computers (for External Video Cards)
| Factory Lead Time | 18 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width) |
| Surface Mount | YES |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 8 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Type | Buffer, ReDriver |
| Applications | I2C |
| Voltage - Supply | 0.8V~5.5V |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | GULL WING |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | NOT SPECIFIED |
| Terminal Pitch | 0.635mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Base Part Number | 6ULS5V9517 |
| Output | 2-Wire Bus |
| JESD-30 Code | R-PDSO-G8 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Operating Temperature (Max) | 85°C |
| Operating Temperature (Min) | -40°C |
| Power Supplies | 2.5/5V |
| Temperature Grade | INDUSTRIAL |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Supply Current | 500μA |
| Input | 2-Wire Bus |
| Data Rate (Max) | 400kHz |
| Capacitance - Input | 6pF |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |