PT7C5035ALA-2WF OverviewThere is a package named Tray that contains it. As part of the packaging, there is a serial number Die associated with the product. Clock program is recommended to mount Surface Mount on the wall. As of the moment, the device has 1. In a normaloperation, there is 165MHz maximum frequency. Temperatures can be varied in the operating range of -40°C~85°C TA. A component can supply 1.6V~5.5V voltage. This output is intended to be CMOS. PT7C5035 indicates that the part belongs to the series. Supply current can reach 30mA.
PT7C5035ALA-2WF FeaturesMounting Type: Surface Mount
Include 1 Circuits
run the output at th range of CMOS
PT7C5035ALA-2WF ApplicationsThere are a lot of Diodes Incorporated
PT7C5035ALA-2WF application specific timer applications.
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
Small Cells, Mobile Backhaul/Fronthaul
Print Imaging
Communications
| Factory Lead Time | 6 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Die |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tray |
| Series | PT7C5035 |
| Part Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.6V~5.5V |
| Reach Compliance Code | compliant |
| Output | CMOS |
| Operating Frequency | 90MHz |
| Number of Circuits | 1 |
| Supply Current-Max | 30mA |
| Frequency (Max) | 165MHz |
| Input | Crystal |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| PLL | No |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Operating Frequency-Max | 90MHz |
| Operating Frequency-Min | 60MHz |