PT7C5037B1-2GWF OverviewThere is a package named Tray that contains it. As part of the packaging, there is a serial number Die associated with the product. Clock program is recommended to mount Surface Mount on the wall. As of the moment, the device has 1. In a normaloperation, there is 180MHz maximum frequency. Temperatures can be varied in the operating range of -40°C~85°C TA. A component can supply 2.375V~3.6V voltage. This output is intended to be LVDS. PT7C5037 indicates that the part belongs to the series.
PT7C5037B1-2GWF FeaturesMounting Type: Surface Mount
Include 1 Circuits
run the output at th range of LVDS
PT7C5037B1-2GWF ApplicationsThere are a lot of Diodes Incorporated
PT7C5037B1-2GWF application specific timer applications.
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
Small Cells, Mobile Backhaul/Fronthaul
Print Imaging
Communications
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Die |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tray |
| Series | PT7C5037 |
| Part Status | Active |
| Voltage - Supply | 2.375V~3.6V |
| Output | LVDS |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 180MHz |
| Input | Crystal |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| PLL | No |
| Differential - Input:Output | No/Yes |