ICS954103EFLNT OverviewThere is a package named Tape & Reel (TR) that contains it. As part of the packaging, there is a serial number 56-BSSOP (0.295, 7.50mm Width) associated with the product. Clock program is recommended to mount Surface Mount on the wall. As of the moment, the device has 1. Temperatures can be varied in the operating range of 0°C~70°C. A component can supply 3.3V voltage. This component serves a single purpose Intel CPU, PCI Express (PCIe). This output is intended to be Clock. Search for information about this part by using the ICS954103 base part number.
ICS954103EFLNT FeaturesMounting Type: Surface Mount
Include 1 Circuits
run the output at th range of Clock
ICS954103EFLNT ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
ICS954103EFLNT application specific timer applications.
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
Small Cells, Mobile Backhaul/Fronthaul
Print Imaging
Communications
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 56-BSSOP (0.295, 7.50mm Width) |
| Operating Temperature | 0°C~70°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Base Part Number | ICS954103 |
| Output | Clock |
| Number of Circuits | 1 |
| PLL | No |
| Main Purpose | Intel CPU, PCI Express (PCIe) |