![]()
Add to cart |
| Package / Case | QFN-24 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 24-QFN (5x5) |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| RoHS | Details |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Package | Tray |
| Base Product Number | SI34062 |
| Mfr | Skyworks Solutions Inc. |
| Product Status | Active |
| Packaging | Tray |
| Series | Si3406x |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Type | Powered Device - PD |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 57V |
| Operating Supply Voltage | 2.7 V to 57 V |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Supply Current | 3 mA |
| Power - Max | 30 W |
| Current - Supply | - |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Standards | 802.3at (PoE) |
| Standard | 802.3at |
| Auxiliary Sense | Yes |
| Factory Lead Time | 8 Weeks |
| Package / Case | 24-VQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Published | 2018 |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Type | Controller (PD), DC/DC |
| Voltage - Supply | 2.7V~57V |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | NOT SPECIFIED |
| Reach Compliance Code | compliant |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Power - Max | 30W |
| RoHS Status | RoHS Compliant |