SI5330J-A00223-GM OverviewIt is available in the case 24-VFQFN Exposed Pad for this cut smart buffer. It is available in the case Tray. There is a maximum value of 350MHz for normal operation. There are 24 terminations in it. Using a supply voltage of 1.5V allows for high efficiency. Consequently, it will be mounted by Surface Mount. There is a classification of Fanout Buffer (Distribution), Translator for this electronic part. The temperature should be set to -40°C~85°C to ensure reliable performance. This circuit clock should be able to operate on a power supply of 1.71V~3.63V volts. It's in the way of Surface Mount. It has a number of pins of 24. There is an output of HSTL. The 24 pins are utilized for operation. There is a family of objects known as the SI5330. As a default, it is set to output 8 by default.
SI5330J-A00223-GM Features24 terminations
The operating temperature of -40°C~85°C degrees
SI5330J-A00223-GM ApplicationsThere are a lot of Silicon Labs
SI5330J-A00223-GM Clock Buffers & Drivers applications.
High performance communication system
Data center
Cloud computing
Network
High speed industry
High-end consumer electronics
Data communication
Telecommunications
Computing
Medical imaging
| Factory Lead Time | 6 Weeks |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad |
| Number of Pins | 24 |
| Weight | 41.191857mg |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tray |
| Published | 1997 |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 2 (1 Year) |
| Number of Terminations | 24 |
| Type | Fanout Buffer (Distribution), Translator |
| Voltage - Supply | 1.71V~3.63V |
| Terminal Position | QUAD |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 1.5V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Base Part Number | SI5330 |
| Output | HSTL |
| Pin Count | 24 |
| Number of Outputs | 8 |
| Number of Circuits | 1 |
| Propagation Delay | 2.5 ns |
| Turn On Delay Time | 2.5 ns |
| Frequency (Max) | 350MHz |
| Input | CML, HCSL, LVDS, LVPECL |
| Ratio - Input:Output | 1:8 |
| Max I(ol) | 0.004 A |
| Differential - Input:Output | Yes/No |
| Max Duty Cycle | 60 % |
| fmax-Min | 350 MHz |
| Duty Cycle | 60 % |
| Length | 4mm |
| Height Seated (Max) | 0.9mm |
| Width | 4mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | RoHS Compliant |