STAC9251H5TAEA1XR OverviewSTAC9251H5TAEA1XR FeaturesSTAC9251H5TAEA1XR ApplicationsThere are a lot of Integrated Device Technology Inc
STAC9251H5TAEA1XR CODECs Interface ICs applications.
Backstop gauging
Ball screw positioning
Converting
Conveying
Cut-to-length
Filling
Food & beverage
Linear measurement
Material handling
Metal forming & fabrication
| Reach Compliance Code | unknown |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Supplier Device Package | 48-TQFP (7x7) |
| Operating Temperature | 0°C~70°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Type | Audio, HD |
| Base Part Number | IDTSTAC9251 |
| Voltage - Supply, Analog | 3.14V~3.47V; 3.8V~4.2V; 4.75V~5.25V |
| Voltage - Supply, Digital | 3.14V~3.47V |
| Resolution (Bits) | 24 b |
| Sigma Delta | Yes |
| Number of ADCs / DACs | 2 / 2 |
| Dynamic Range, ADCs / DACs (db) Typ | 88 / 99 |
| S/N Ratio, ADCs / DACs (db) Typ | 89 / 100 |