THCX423R10 OverviewTo make transportation easier, the power buffer is packaged in a 40-VFQFN Exposed Pad.Packaged in Tray and ready for power buffer.An easy-to-adapt universal mount.A Buffer, Multiplexer is a typical type.For its operation, this op amp buffer uses a voltage of 3V~3.6V.It is important for 2 channels to work together to ensure quality output.This facilitates CML input.If you want to avoid malfunction, set the operating temperature to -40°C~85°C.Application-specific operational amplifier buffers such as this one are targeted at USB Type C and other markets.There are 120mA op amp buffers in it.
THCX423R10 Features2 channels.
Mainly used in USB Type C.
THCX423R10 ApplicationsThere are a lot of CEL
THCX423R10 Signal Buffers, Repeaters, Splitters applications.
Digital Crossconnects
Network Switches/Routers
Backplane Interconnect
Clock Distribution
Protection Switching
Loopback
Clock Distribution
Servers
Industrial PCs
Test Equipment
| Factory Lead Time | 10 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 40-VFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Type | Buffer, Multiplexer |
| Applications | USB Type C |
| Voltage - Supply | 3V~3.6V |
| Number of Channels | 2 |
| Current - Supply | 120mA |
| Input | CML |
| Data Rate (Max) | 10Gbps |
| Delay Time | 150ps |
| Capacitance - Input | 1.1pF |
| Signal Conditioning | Input Equalization |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |