![]()
Add to cart |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | QFN-56 |
| Supplier Device Package | 56-VQFN (8x8) |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| RoHS | Details |
| Mfr | Texas Instruments |
| Product Status | Active |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Series | TPS23882B |
| Packaging | Cut Tape |
| Type | Power Sourcing Equipment - PSE |
| Voltage - Supply | 44V ~ 57V |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V, 54 V |
| Number of Channels | 8 Channel |
| Operating Supply Current | +/- 6 mA, +/- 10 mA |
| Power - Max | 65 W |
| Current - Supply | 10mA |
| Internal Switch(s) | No |
| Standards | 802.3at (PoE+), 802.3bt |
| Standard | 802.3bt |
| Auxiliary Sense | No |