![]()
Add to cart |
| Mount | Surface Mount |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Number of Pins | 64 |
| Weight | 342.689036mg |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tray |
| JESD-609 Code | e4 |
| Part Status | Not For New Designs |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 64 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Type | Controller (PSE) |
| Terminal Finish | Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) |
| Voltage - Supply | 44V~57V |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | GULL WING |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 48V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Base Part Number | TPS2383 |
| Pin Count | 64 |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 57V |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 44V |
| Number of Channels | 8 |
| Adjustable Threshold | NO |
| Power - Max | 15.4W |
| Current - Supply | 5mA |
| Supply Current-Max (Isup) | 10mA |
| Threshold Voltage | 1.5 |
| Internal Switch(s) | No |
| Standards | 802.3af (PoE) |
| Height | 1.4mm |
| Length | 10mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Lead Free |