VSC3104VP-01 Overview{0} is the recommended mounting type for this part.
VSC3104VP-01 FeaturesVSC3104VP-01 ApplicationsThere are a lot of Microsemi Corporation
VSC3104VP-01 Special Purpose Analog Switches applications.
Aerospace
Autonomous vehicles & robots
Backstop gauging
Ball screw positioning
Converting
Conveying
Cut-to-length
Filling
Food & beverage
Linear measurement
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 69-FBGA |
| Packaging | Tray |
| Published | 2003 |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Max Operating Temperature | 110°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Applications | Backplane, Cable Interconnect |
| Number of Channels | 1 |
| Supply Type | Single |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 4:4 |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 2.2V 3.3V |
| RoHS Status | RoHS Compliant |