VSC7323XVH Overview{0} terminations are located on the chip.
VSC7323XVH FeaturesVSC7323XVH ApplicationsThere are a lot of Microchip Technology
VSC7323XVH Special Purpose Analog Switches applications.
Cut-to-length
Filling
Food & beverage
Linear measurement
Material handling
Metal forming & fabrication
Mobile equipement
Motor feedback
Packaging
Printing
| Package / Case | BGA |
| Supplier Device Package | 728-TBGA (42.5x42.5) |
| Package | Tray |
| Mfr | Microchip Technology |
| Product Status | Obsolete |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Series | Meigs-IIe™ |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Applications | Networking |
| Number of Channels | 1 |
| Data Rate | 10 Gbps |
| -3db Bandwidth | - |
| On-State Resistance (Max) | - |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | - |
| Switch Circuit | - |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 2.5V, 3.3V |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | 2.5V, 3.3V |
| Features | - |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |