XR22800WL32-F OverviewIt can be found in the 32-VFQFN Exposed Pad package that you can download. It is important to regulate the temperature to -40°C~85°C in order to ensure reliable operation. You should be able to use it as long as you use 4.4V~5.25VV power. There is a supply of 250mA at the moment.
XR22800WL32-F FeaturesXR22800WL32-F ApplicationsThere are a lot of MaxLinear, Inc.
XR22800WL32-F Controllers Interface ICs applications.
Notebook PCs
Notebook Docking stations
LAN Servers
PC Motherboards
0 to 10V Dimming Luminaires
Dimmable LED Power Supply
Dimming Control Devices
Commercial LED Lighting
Smart LED Lighting
Portable Appliances
| Package / Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 32-QFN (5x5) |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Voltage - Supply | 4.4V~5.25V |
| Function | Bridge, USB to Ethernet |
| Interface | USB |
| Current - Supply | 250mA |
| Protocol | Ethernet |
| Standards | USB 2.0, 10/100 Base-T/TX PHY |