85310AYI-21LNT OverviewIt is available in the case 32-LQFP for this cut smart buffer. It is available in the case Tape & Reel (TR). There is a maximum value of 700MHz for normal operation. Consequently, it will be mounted by Surface Mount. There is a classification of Fanout Buffer (Distribution) for this electronic part. The temperature should be set to -40°C~85°C to ensure reliable performance. This circuit clock should be able to operate on a power supply of 2.375V~3.8V volts. There is an output of ECL, LVPECL. There is a family of objects known as the ICS85310-21.
85310AYI-21LNT FeaturesThe operating temperature of -40°C~85°C degrees
85310AYI-21LNT ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
85310AYI-21LNT Clock Buffers & Drivers applications.
High performance communication system
Data center
Cloud computing
Network
High speed industry
High-end consumer electronics
Data communication
Telecommunications
Computing
Medical imaging
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-LQFP |
| Supplier Device Package | 32-TQFP (7x7) |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Voltage - Supply | 2.375V~3.8V |
| Base Part Number | ICS85310-21 |
| Output | ECL, LVPECL |
| Number of Circuits | 2 |
| Frequency (Max) | 700MHz |
| Input | HCSL, LVDS, LVHSTL, LVPECL, SSTL |
| Ratio - Input:Output | 1:5 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |