85322AGILF OverviewIt's a electronic part of the 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width) package. It's packaged in the form of a Tube. The maximum value for normal operation is 267MHz. It's set up in the way of Surface Mount. Translator is the classification for this electrical component. To ensure reliable performance, the temperature should be set to -40°C~85°C. It should be able to work with a power source of 2.375V~3.465VV. Its output is LVPECL. It is a member of the 85322 family.
85322AGILF FeaturesThe operating temperature of -40°C~85°C degrees
85322AGILF ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
85322AGILF Clock Buffers & Drivers applications.
Synchronous digital system
Car
Aviation
Medical instruments
Furniture
Machine made
Clock signal duplication
Clock signal format conversion
Clock signal level shifting
High performance communication system
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width) |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Type | Translator |
| Voltage - Supply | 2.375V~3.465V |
| Base Part Number | 85322 |
| Output | LVPECL |
| Number of Circuits | 2 |
| Frequency (Max) | 267MHz |
| Input | LVCMOS, LVTTL |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |