8SLVP2104ANBGI/W OverviewIt is available in the case 28-WFQFN Exposed Pad for this cut smart buffer. It is available in the case Cut Tape (CT). There is a maximum value of 2GHz for normal operation. Consequently, it will be mounted by Surface Mount. There is a classification of Fanout Buffer (Distribution) for this electronic part. The temperature should be set to -40°C~85°C to ensure reliable performance. This circuit clock should be able to operate on a power supply of 2.375V~3.465V volts. There is an output of LVPECL.
8SLVP2104ANBGI/W FeaturesThe operating temperature of -40°C~85°C degrees
8SLVP2104ANBGI/W ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
8SLVP2104ANBGI/W Clock Buffers & Drivers applications.
High performance communication system
Data center
Cloud computing
Network
High speed industry
High-end consumer electronics
Data communication
Telecommunications
Computing
Medical imaging
| Factory Lead Time | 12 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-WFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Voltage - Supply | 2.375V~3.465V |
| Output | LVPECL |
| Number of Circuits | 2 |
| Frequency (Max) | 2GHz |
| Input | CML, LVCMOS, LVDS, LVPECL |
| Ratio - Input:Output | 1:4 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |