9DBV0931AKILF OverviewIt is package in 48-VFQFN Exposed Pad case. It is packaged as a Tray. In normal operation, 200MHz is the maximum value. The mount is made up of Surface Mount. Electronic components classified as Fanout Buffer (Distribution) fall into this category. Setting the temperature to -40°C~85°C ensures reliable performance. 1.7V~1.9V V power should work with it.
9DBV0931AKILF FeaturesThe operating temperature of -40°C~85°C degrees
9DBV0931AKILF ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
9DBV0931AKILF Clock Buffers & Drivers applications.
Furniture
Machine made
Clock signal duplication
Clock signal format conversion
Clock signal level shifting
High performance communication system
Data center
Cloud computing
Network
High speed industry
| Factory Lead Time | 12 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Voltage - Supply | 1.7V~1.9V |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 200MHz |
| Input | HCSL |
| Ratio - Input:Output | 1:9 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |