ACS8522T OverviewLocated in the Tray package, it can be accessed. 64-LQFP comes with the case. The mounting type to use is Surface Mount. 64 terminations are found in it. Voltage 3.3V is provided by the part. To run 260, we utilize this part's peak reflow temperature. As of right 2w, the device has 2. There is a maximum frequency for normaloperation of 311.04MHz. Clock program is possible to adjust the operating temperature range of -40°C~85°C TA. There is a possibility of the component supplying a voltage of 3V~3.6V. Component SONET/SDH, Stratum serves the main purpose. In this case, CMOS, TTL is meant to be the output. 2006 Parts of the part have not been published. You will be able to search for information based on ACS8522. 64 pins are provided on the device. The board includes 64 pins. Device uses telecom IC type ATM/SONET/SDH SUPPORT CIRCUIT. SONET;SDH is appropriate for the part.
ACS8522T FeaturesMounting Type: Surface Mount
Peak Reflow Temperature (Cel): 260
Include 2 Circuits
run the output at th range of CMOS, TTL
with 64 Pins
ACS8522T ApplicationsThere are a lot of Semtech Corporation
ACS8522T application specific timer applications.
PCI Express 2.0/3.0
Broadcast video/audio timing
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Surface Mount | YES |
| Number of Pins | 64 |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tray |
| Published | 2006 |
| JESD-609 Code | e3 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 64 |
| Terminal Finish | MATTE TIN |
| Applications | SONET;SDH |
| Voltage - Supply | 3V~3.6V |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | GULL WING |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Base Part Number | ACS8522 |
| Output | CMOS, TTL |
| Pin Count | 64 |
| Power Supplies | 3.33.3/5V |
| Number of Circuits | 2 |
| Frequency (Max) | 311.04MHz |
| Input | TTL |
| Ratio - Input:Output | 4:6 |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Telecom IC Type | ATM/SONET/SDH SUPPORT CIRCUIT |
| Main Purpose | SONET/SDH, Stratum |
| Length | 10mm |
| Height Seated (Max) | 1.6mm |
| Width | 10mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Lead Free | Lead Free |