AD21369WBSWZ102 OverviewThis is an electronic component with a 208-LQFP Exposed Pad package.The packaging way is Tray.The fact that it belongs to the Floating Point family means that it can be applied to a wide range of applications.In order to mount it, it must be in the direction of Surface Mount.It is essential that -40°C~85°C TA is kept at a temperature that ensures proper operation of the machine.Voltages can be input or output within 3.30V's analog voltage range.As part of the SHARC® series, this digital signal processor is included.
AD21369WBSWZ102 FeaturesSupplied in the 208-LQFP Exposed Pad package
AD21369WBSWZ102 ApplicationsThere are a lot of Rochester Electronics, LLC
AD21369WBSWZ102 DSP applications.
Audio
Sonar
Voice recognition
Financial signals
Other sensor array processing
Spectral density estimation
Statistical signal processing
Digital image processing, data compression
Video coding, audio coding
Image compression
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 208-LQFP Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 208-LQFP-EP (28x28) |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tray |
| Series | SHARC® |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Type | Floating Point |
| Interface | DAI, DPI |
| Voltage - I/O | 3.30V |
| Non-Volatile Memory | ROM (768kB) |
| Voltage - Core | 1.20V |
| On Chip Data RAM | 256kB |
| Clock Rate | 266MHz |
| RoHS Status | Non-RoHS Compliant |