ADBF534WBBCZ4A03 OverviewBasically, it is a type of electronic component that is available in a 182-LFBGA, CSPBGA package.A packaging way of Tray is provided.Fixed Point's wide range of applications makes it ideal for a wide variety of applications.Surface Mount is the direction in which it is mounted.It is important that the device is operated at a temperature of -40°C~85°C TA in order to ensure its normal functioning.As the name implies, the analog voltage range of 2.50V 3.30V refers to the voltage that can be inserted or removed.This digital signal processor is part of the Blackfin® series.In its configuration, there are 182 pins.There are a number of related parts that can be identified using the base part number ADBF534.In order for the device to operate at 400MHz frequency, there is a specific design.The mounting method is Surface Mount.85°C should be lower than the operating temperature.Temperatures should exceed -40°C during operation.It is important to ensure reliability by not exceeding 400MHz.
ADBF534WBBCZ4A03 FeaturesSupplied in the 182-LFBGA, CSPBGA package
ADBF534WBBCZ4A03 ApplicationsThere are a lot of Analog Devices Inc.
ADBF534WBBCZ4A03 DSP applications.
Radar
Seismology
Audio
Sonar
Voice recognition
Financial signals
Other sensor array processing
Spectral density estimation
Statistical signal processing
Digital image processing, data compression
| Factory Lead Time | 8 Weeks |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 182-LFBGA, CSPBGA |
| Number of Pins | 182 |
| Supplier Device Package | 182-CSPBGA (12x12) |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tray |
| Series | Blackfin® |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Type | Fixed Point |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Frequency | 400MHz |
| Base Part Number | ADBF534 |
| Interface | CAN, SPI, SSP, TWI, UART |
| Data Bus Width | 40b |
| Max Frequency | 400MHz |
| Voltage - I/O | 2.50V 3.30V |
| Non-Volatile Memory | External |
| Voltage - Core | 1.20V |
| On Chip Data RAM | 132kB |
| Clock Rate | 400MHz |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |