HA5024IP OverviewThe 20-DIP (0.300, 7.62mm) package contains class d amp, in order to reduce space consumption.It is a very good choice for Current Feedback due to its high performance.Based on Through Hole, audio power amplifier is mounted on the PCB.Due to the use of 4 circuits, audio ic has a greater degree of flexibility.Its -3db bandwidth is 125 MHz.An electric current of 7.5 mA is provided to digital sound amp.The FPGA is a member of the - series.
HA5024IP FeaturesHA5024IP ApplicationsThere are a lot of HARRIS
HA5024IP Video Amps and Modules applications.
Car Audio
Premium Audio
External Audio Amplifiers
Body Control Modules
High-Fidelity (HiFi) Headphone Drivers
Professional Audio Equipment
Analog and Digital Mixing Consoles
Audio Test and Measurement
Telematics control unit
Emergency call (eCall)
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 20-DIP (0.300, 7.62mm) |
| Supplier Device Package | 20-PDIP |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | HA5024 |
| Mfr | Harris Corporation |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Applications | Current Feedback |
| Output Type | - |
| Number of Circuits | 4 |
| Current - Supply | 7.5 mA |
| Slew Rate | 350V/µs |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | ±4.5V ~ 18V |
| Current - Output / Channel | 20 mA |
| -3db Bandwidth | 125 MHz |