ICS854057AGLF OverviewIt is available in the case 20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) for this cut smart buffer. It is available in the case Tube. There is a maximum value of 2GHz for normal operation. Consequently, it will be mounted by Surface Mount. There is a classification of Multiplexer for this electronic part. The temperature should be set to -40°C~85°C to ensure reliable performance. This circuit clock should be able to operate on a power supply of 2.375V~2.625V volts. There is an output of LVDS. There is a family of objects known as the ICS854057.
ICS854057AGLF FeaturesThe operating temperature of -40°C~85°C degrees
ICS854057AGLF ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
ICS854057AGLF Clock Buffers & Drivers applications.
High performance communication system
Data center
Cloud computing
Network
High speed industry
High-end consumer electronics
Data communication
Telecommunications
Computing
Medical imaging
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Type | Multiplexer |
| Voltage - Supply | 2.375V~2.625V |
| Base Part Number | ICS854057 |
| Output | LVDS |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 2GHz |
| Input | CML, LVDS, LVPECL, SSTL |
| Ratio - Input:Output | 4:1, 2:1 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |