LV810FIT OverviewIt is available in the case 20-SSOP (0.209, 5.30mm Width) for this cut smart buffer. It is available in the case Tape & Reel (TR). There is a maximum value of 133MHz for normal operation. Consequently, it will be mounted by Surface Mount. There is a classification of Fanout Buffer (Distribution) for this electronic part. The temperature should be set to -40°C~85°C to ensure reliable performance. This circuit clock should be able to operate on a power supply of 1.425V~2.625V volts. There is an output of TTL. There is a family of objects known as the LV810.
LV810FIT FeaturesThe operating temperature of -40°C~85°C degrees
LV810FIT ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
LV810FIT Clock Buffers & Drivers applications.
High performance communication system
Data center
Cloud computing
Network
High speed industry
High-end consumer electronics
Data communication
Telecommunications
Computing
Medical imaging
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-SSOP (0.209, 5.30mm Width) |
| Supplier Device Package | 20-SSOP |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Voltage - Supply | 1.425V~2.625V |
| Base Part Number | LV810 |
| Output | TTL |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 133MHz |
| Input | Clock |
| Ratio - Input:Output | 1:10 |
| Differential - Input:Output | No/No |
| RoHS Status | Non-RoHS Compliant |