ICS889832AKLF Overview16-VFQFN Exposed Pad case is available for the cut smart buffer. In case Tube, the cut smart buffer is available. Normal operation has a maximum value of 2GHz. If this is the case, it will be mounted as Surface Mount. This electronic part is classified as Fanout Buffer (Distribution). If you wish to ensure reliable performance, you should set the temperature to -40°C~85°C. In general, it should be able to work with a power source of 2.375V~2.625V volts. Buffer IC is LVDS that is output. The structure belongs to the ICS889832 family of structures.
ICS889832AKLF FeaturesThe operating temperature of -40°C~85°C degrees
ICS889832AKLF ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
ICS889832AKLF Clock Buffers & Drivers applications.
Clock signal level shifting
High performance communication system
Data center
Cloud computing
Network
High speed industry
High-end consumer electronics
Data communication
Telecommunications
Computing
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Voltage - Supply | 2.375V~2.625V |
| Base Part Number | ICS889832 |
| Output | LVDS |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 2GHz |
| Input | LVDS, LVPECL, SSTL |
| Ratio - Input:Output | 1:4 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |