IDT5V2310PGI OverviewThere is a case of 24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) in which it is packaged. Tube is the form in which it is packaged. It is recommended that the maximum value for normal operation is 200MHz. In this case, it is set up as Surface Mount. Electrical components classified as Fanout Buffer (Distribution) are classified as such. It is recommended to set the temperature to -40°C~85°C in order to ensure reliable performance. The clock switch should operate with a voltage of 2.3V~3.6VV. As a result, it produces LVTTL. The IDT5V2310 family contains it.
IDT5V2310PGI FeaturesThe operating temperature of -40°C~85°C degrees
IDT5V2310PGI ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
IDT5V2310PGI Clock Buffers & Drivers applications.
Car
Aviation
Medical instruments
Furniture
Machine made
Clock signal duplication
Clock signal format conversion
Clock signal level shifting
High performance communication system
Data center
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 24-TSSOP |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Voltage - Supply | 2.3V~3.6V |
| Base Part Number | IDT5V2310 |
| Output | LVTTL |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 200MHz |
| Input | LVTTL |
| Ratio - Input:Output | 1:10 |
| Differential - Input:Output | No/No |
| RoHS Status | Non-RoHS Compliant |