SI53327-B-GM OverviewThere is a case option of 24-VFQFN Exposed Pad available for this clock divider. There is a Tray packaged with it. Normal operation is limited to 1.25GHz. As far as I can tell, it is mounted by Surface Mount. Electronic parts classified as Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer are considered to be safety components. It is recommended to set the temperature to -40°C~85°C so the system can perform reliably. In order for it to function, a power source of 2.38V~3.63V V must be available. As a result, the output is LVPECL.
SI53327-B-GM FeaturesThe operating temperature of -40°C~85°C degrees
SI53327-B-GM ApplicationsThere are a lot of Silicon Labs
SI53327-B-GM Clock Buffers & Drivers applications.
Clock signal duplication
Clock signal format conversion
Clock signal level shifting
High performance communication system
Data center
Cloud computing
Network
High speed industry
High-end consumer electronics
Data communication
| Factory Lead Time | 6 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tray |
| Published | 2016 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 2 (1 Year) |
| Type | Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer |
| Voltage - Supply | 2.38V~3.63V |
| Reach Compliance Code | compliant |
| Output | LVPECL |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 1.25GHz |
| Input | CML, HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL |
| Ratio - Input:Output | 2:6 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| RoHS Status | RoHS Compliant |