ISL54224IRTZ-T OverviewIt has {0} terminations.
ISL54224IRTZ-T FeaturesISL54224IRTZ-T ApplicationsThere are a lot of Intersil (Renesas Electronics America)
ISL54224IRTZ-T Special Purpose Analog Switches applications.
Conveying
Cut-to-length
Filling
Food & beverage
Linear measurement
Material handling
Metal forming & fabrication
Mobile equipement
Motor feedback
Packaging
| Factory Lead Time | 19 Weeks |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 10 |
| Weight | 50.008559mg |
| Packaging | Tape & Reel |
| Published | 2006 |
| JESD-609 Code | e3 |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 10 |
| Resistance | 20Ohm |
| Terminal Finish | Matte Tin (Sn) - annealed |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Terminal Position | DUAL |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Number of Functions | 2 |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Output | SEPARATE OUTPUT |
| Operating Supply Voltage | 5V |
| Temperature Grade | INDUSTRIAL |
| Number of Channels | 2 |
| Max Supply Voltage | 5.25V |
| Min Supply Voltage | 2.7V |
| Analog IC - Other Type | SPDT |
| Operating Supply Current | 45μA |
| Max Supply Current | 58mA |
| Turn On Delay Time | 110 ns |
| Logic Function | Multiplexer |
| Data Rate | 480 Mbps |
| Supply Type | Single |
| Bandwidth | 780MHz |
| Turn-Off Delay Time | 120 ns |
| Switching | BREAK-BEFORE-MAKE |
| Height | 750μm |
| Length | 3mm |
| Width | 3mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | RoHS Compliant |