![]()
Add to cart |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Voltage - Supply | 4.5V~24V |
| Base Part Number | ISL9440 |
| Number of Outputs | 4 |
| Analog IC - Other Type | SWITCHING REGULATOR |
| Topology | Step-Down (Buck) Synchronous (3), Linear (LDO) (1) |
| Frequency - Switching | 600kHz |
| Voltage/Current - Output 3 | Controller |
| w/Supervisor | No |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |