LC4512B-35FTN256C OverviewThe mobile phone network has 512 macro cells, which are cells that provide radio coverage from high-power cell sites (towers, antennas, or masts).In the 256-LBGA package, you will find it.In this case, there are 208 I/Os programmed.Tray should be used to package the chip.Due to its reliability, it is operated at a temperature of 0°C~90°C TJ.There should be a Surface Mount on the chip.The FPGA belongs to the ispMACH® 4000B series.A chip with 256 pins is programmed.The LC4512 shows its related parts.In order to achieve high efficiency, the supply voltage should be maintained at 2.5V.In this case, EEPROM will be used to store the data.Surface Mount is the mounting point of this electronic part.The device has a pinout of 256.A maximum voltage of 2.7Vis required for operation.In order for it to operate, a supply voltage of 2.3V is required.This frequency can be achieved at 384.6MHz.Fundamental building blocks consist of 32 logic elements/cells.
LC4512B-35FTN256C Features256-LBGA package
208 I/Os
The operating temperature of 0°C~90°C TJ
256 pin count
256 pins
LC4512B-35FTN256C ApplicationsThere are a lot of Lattice Semiconductor Corporation
LC4512B-35FTN256C CPLDs applications.
I/O expansion
Discrete logic functions
Bootloaders for FPGAs
Address decoders
Custom state machines
Digital systems
Portable digital devices
Handheld digital devices
Battery operated portable devices
Complex programmable logic devices
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 256-LBGA |
| Number of Pins | 256 |
| Operating Temperature | 0°C~90°C TJ |
| Packaging | Tray |
| Series | ispMACH® 4000B |
| Published | 2000 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| ECCN Code | EAR99 |
| HTS Code | 8542.39.00.01 |
| Frequency | 384.6MHz |
| Base Part Number | LC4512 |
| Pin Count | 256 |
| Operating Supply Voltage | 2.5V |
| Programmable Type | In System Programmable |
| Max Supply Voltage | 2.7V |
| Min Supply Voltage | 2.3V |
| Operating Supply Current | 14mA |
| Number of I/O | 208 |
| Nominal Supply Current | 14mA |
| Memory Type | EEPROM |
| Propagation Delay | 3.5 ns |
| Number of Logic Elements/Cells | 32 |
| Number of Macro Cells | 512 |
| Voltage Supply - Internal | 2.3V~2.7V |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Lead Free | Lead Free |