LT8500ETJ#PBF OverviewLocated in the Tube package, it can be accessed. 56-VFTLA Exposed Pad comes with the case. The mounting type to use is Surface Mount. As of right 1w, the device has 1. There is a maximum frequency for normaloperation of 50MHz. Clock program is possible to adjust the operating temperature range of -40°C~125°C. There is a possibility of the component supplying a voltage of 3V~5.5V. Component LED Lighting serves the main purpose. In this case, CMOS, TTL is meant to be the output. 2015 Parts of the part have not been published. You will be able to search for information based on LT8500. The board includes 56 pins.
LT8500ETJ#PBF FeaturesMounting Type: Surface Mount
Include 1 Circuits
run the output at th range of CMOS, TTL
LT8500ETJ#PBF ApplicationsThere are a lot of Linear Technology/Analog Devices
LT8500ETJ#PBF application specific timer applications.
PCI Express 2.0/3.0
Broadcast video/audio timing
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
| Factory Lead Time | 8 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 56-VFTLA Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C~125°C |
| Packaging | Tube |
| Published | 2015 |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Voltage - Supply | 3V~5.5V |
| Base Part Number | LT8500 |
| Output | CMOS, TTL |
| Pin Count | 56 |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 50MHz |
| Input | CMOS, TTL |
| Ratio - Input:Output | 1:48 |
| PLL | No |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Main Purpose | LED Lighting |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |