LV810FI OverviewIt is package in 20-SSOP (0.209, 5.30mm Width) case. It is packaged as a Tube. In normal operation, 133MHz is the maximum value. The mount is made up of Surface Mount. Electronic components classified as Fanout Buffer (Distribution) fall into this category. Setting the temperature to -40°C~85°C ensures reliable performance. 1.425V~2.625V V power should work with it. The output of it is TTL. It belongs to the family of LV810.
LV810FI FeaturesThe operating temperature of -40°C~85°C degrees
LV810FI ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
LV810FI Clock Buffers & Drivers applications.
Furniture
Machine made
Clock signal duplication
Clock signal format conversion
Clock signal level shifting
High performance communication system
Data center
Cloud computing
Network
High speed industry
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-SSOP (0.209, 5.30mm Width) |
| Supplier Device Package | 20-SSOP |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Voltage - Supply | 1.425V~2.625V |
| Base Part Number | LV810 |
| Output | TTL |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 133MHz |
| Input | Clock |
| Ratio - Input:Output | 1:10 |
| Differential - Input:Output | No/No |
| RoHS Status | Non-RoHS Compliant |