MAX3625CUG+T OverviewThe Tape & Reel (TR) package contains it. There is a case with 24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) included. Mounting type Surface Mount is recommended. The device has 1. normaloperation has a frequency of 318.75MHz. The operating temperature range of 0°C~70°C can be varied. Components can supply voltages of 3V~3.6V. The component's main purpose is Ethernet, Fibre Channel. Output LVPECL is intended. The part has been published 2007 times. If you want to search for information about a part, you can use MAX3625. Mounting it with Surface Mount is recommended. There are 24 pins on the device. A minimum working temperature of 0°C must be maintained for this device. Circuits application is recommended that the operating temperature be less than 70°C. 24-TSSOP is its device supplier.
MAX3625CUG+T FeaturesMounting Type: Surface Mount
Include 1 Circuits
run the output at th range of LVPECL
with 24 Pins
MAX3625CUG+T ApplicationsThere are a lot of Microsemi Corporation
MAX3625CUG+T application specific timer applications.
Multi-function Printer
Wireless Access Point
Routers
Ethernet switch/router
PCI Express 2.0/3.0
Broadcast video/audio timing
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) |
| Number of Pins | 24 |
| Supplier Device Package | 24-TSSOP |
| Operating Temperature | 0°C~70°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Published | 2007 |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Voltage - Supply | 3V~3.6V |
| Base Part Number | MAX3625 |
| Output | LVPECL |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 318.75MHz |
| Input | LVCMOS, Crystal |
| Ratio - Input:Output | 2:3 |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Main Purpose | Ethernet, Fibre Channel |
| RoHS Status | RoHS Compliant |